KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13005003
nr 1300 5003
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Flora Suecia I", Signerad, ej numrerad. Motivet: 29x22 ca
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 januari 2020
kl 18:46:59
500 kr
600 kr
800 kr
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind